Овочі-Ягоди-Сад

Селекціонери розповіли, як вибрати картоплю для салатів, смаження і запікання

У науково-виробничому об’єднанні «Чернігівеліткартопля» склали список сортів власної селекції за кулінарними типами, що традиційно поділяються на чотири групи: А, В, С, D. Група А – для салатів та супів, В – для смаження і тушкування, С – для пюре та запікання, D – бульби повністю розварюються.

Про це повідомляється на сайті підприємства.

Тип А. До цього кулінарного типу належать бульби зі щільним м’якушем та водянистою текстурою. Картопля не розварюється, має досить низький або середній вміст крохмалю. Такі бульби використовують в приготуванні салатів, супів та для консервування. Наприклад сорти картоплі Фурор, Нагорода, Чернігівська рання. 

Тип В. Сюди входять сорти картоплі, бульби яких характеризуються помірно щільним м’якушем, слабкою борошнистістю та середньою водянистістю. Бульби дещо розваристі. При обсмаженні, шматочок бульби стає м’яким із хрусткою скоринкою. При варінні, в кінці процесу,  такі бульби стають крихкими. Про бульби типу В, можна сказати, що вони більш універсальні, ніж типу А, і їх можна застосовувати для смаження або тушкування. Прикладом є сорти картоплі Нагорода, Чорний Либідь, Чернігівська рання.

Тип С. До цього кулінарного типу входять сорти картоплі, бульби яких дуже розварюються, мають м’який м’якуш та середню борошнистість. Для бульб характерна універсальність в приготуванні різних страв, таких як – картопляне пюре, супи-пюре, запечена картопля. Зазвичай сорти цього типу мають вищий вміст крохмалю ніж сорти, що відносяться до типів А чи В. Представниками цього кулінарного типу є сорти – Ажур, Сувенір чернігівський, Зоряна, Чорний Либідь, Карат, Дивень та інші.

До кулінарного типу D належать сорти, бульби яких повністю розварюються та характеризуються значною борошнистістю. Не водянисті та мають пухку консистенцію після кулінарної обробки. До цього кулінарного типу відносяться сорти – Панянка, Шедевр, Зоряна.

Читайте також: В Україні зареєстрували 4 нових сорти картоплі нідерландської селекції