Овочі-Ягоди-Сад

Селекціонер назвав ознаки успішного підбору сортів лохини

Селекціонер назвав ознаки успішного підбору сортів лохини

Восковий наліт, великоплідність, смак та різні терміни плодоношення є складовими успішного вирощування лохини.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» розповів Володимир Дмитрієв, фахівець з розсадництва з 30-річним досвідом вирощування лохини на Житомирщині, творець сорту Фіолент та співавтор книги «Чорниця високоросла».

«На вимогу ринку всі сорти повинні мати восковий наліт. У споживача до такої ягоди більше довіри, – підкреслив селекціонер. – Бажано, щоб вся ягода була однорідною, а для зручності збирання достигала одночасно. Великоплідна краще продається, проте дрібніша зазвичай солодша й дешевша, а не всі кінцеві споживачі готові платити за десертний продукт багато. Логічно мати сорти різних термінів достигання».

Володимир Дмитрієв також зауважує , що ягідник має чітко розуміти, в які строки лохина плодоноситиме, адже від цього залежить, коли ягода продаватиметься і яку ціну за неї можна буде взяти. 

«Перша лохина достигає наприкінці червня, у 20-х числах. Її товарне збирання проводять із 1 липня, але дата початку плодоношення може зміщуватися залежно від зони вирощування, адже на лохину впливає навіть мікроклімат. Наприклад, помічено, що в Радомишлі ягода достигає на тиждень пізніше, ніж у Брусилові. А відстань між цими населеними пунктами становить лише 30 км. У цьому сезоні через холодну весну строки збирання всіх сортів змістилися два тижні. Пізні сорти закінчують плодоносити на початку вересня», – сказав експерт. 

Читайте також: Спеціаліст назвав перспективні пізні сорти лохини