Сади колоноподібних яблунь будуть конкурентними за двох умов
За результатами досліджень вчених Національного університету біотехнологій та природокористування України (НУБіП), для створення високоефективних садів колоноподібних яблунь потрібен надійний сортимент, який поки що не сформований та велика кількість посадкового матеріалу, який нині дорогий.
Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Олександр Гаврилюк, співробітник НУБіП.
«Отже, як свідчать результати проведених досліджень та наші розрахунки, високого економічного ефекту можна досягти культивуючи колоноподібні сорти за дуже щільної схеми садіння», – зазначає він.
Олександр Гаврилюк додає, що на сьогодні колоноподібні яблуні ще не отримали помітного поширення через несформований надійний сортимент, здатний конкурувати з кращими сортами звичайної яблуні.
«До того ж створення колоноподібних садів потребує великої кількості посадкового матеріалу (від 2,5 до 40 тис./га), використання малогабаритної техніки для догляду за рослинами», – додає він.
Олександр Гаврилюк робить висновок: якщо найближчим часом суперечності будуть вирішені, сади із колоноподібним типом зростання вже в наступні десятиріччя можуть стати новою моделлю суперінтенсивних насаджень, де вироблятимуться яблука як для ринку свіжої продукції, так і для промислового перероблення.
Читайте також: Плоди колоноподібних яблунь поступаються якістю лідерам ринку