Садіння підщеп восени має три переваги
Садіння підщеп восени дозволяє одразу регенерувати їх корені, а навесні раніше почати ріст, зникає потреба зберігання підщеп та більш раціонально розподіляються трудові ресурси.
Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» зазначає Наталія Шевчук, доктор сільськогосподарських наук, співробітниця НУБіП України.
Вона зауважила, що садіння підщеп можна проводити як восени (відразу після їх викопування у шкілці чи відокремлення в маточнику), так і рано навесні. Період осіннього садіння припадає, залежно від регіону, на кінець жовтня — листопад, весняного — березень — перша половина квітня.
«Досвід, накопичений у розсадниках, свідчить, що восени можна садити практично всі клонові та насіннєві підщепи. Випадків масового підмерзання їх узимку не зафіксовано. Винятком є лише форми айви (клонові підщепи груші), садити які рекомендовано лише навесні», – наголосила дослідниця.
На її думку, осіннє садіння має деякі переваги:
• у періоди, коли температура ґрунту вища за +2 ˚С, відбувається регенерація кореневої системи підщеп, рослини приживаються й весною в них швидше розпочинається інтенсивний ріст;
• зникає проблема зберігання підщеп узимку;
• організаційні вигоди, адже ранньовесняні роботи проводять у стислі терміни, які часто збігаються з іншими технологічними заходами в розсаднику.
Читайте також: Товщина має значення для штамбу фруктових дерев