Овочі-Ягоди-Сад

Сад, зруйнований війною, шукає гроші на відновлення

Сад, зруйнований війною, шукає гроші на відновлення

«Харківська фруктова компанія», яка втратила більшу частину виробничих площ та потужностей через те що півроку перебувала у сірій зоні фронту війни з росією, можливо, частково відновить частину саду під сокове яблуко, у якого буде мінімум собівартості.

Про це журналу «Садівництво по-українськи» розповів Сергій Лебедєв, співвласник та директор компанії.

«Ми підрахували, що сьогодні 90% підприємства не підлягають відновленню, якщо найближчого року ми не матимемо холодильника, а його не буде, бо фронт продовжує знаходитися поряд, і навряд чи хтось захоче інвестувати в такий масштабний проект у цьому регіоні», – сказав він.

Раніше ми повідомляли, що сучасне фруктосховище з РГС на 2 тис. тонн зберігання та частина саду Харківської фруктової компанії були зруйновані масованими обстрілами.

«У будь-якому випадку там все потрібно ремонтувати – шпалеру, зрошення, а це чималі гроші, – зазначив Лебедєв. – У нашому виробництві не залишилося жодної ділянки, де б ми не зіштовхнулися із проблемами відновлення. Ми усували їх всю зиму, весну та початок літа. Наприклад, зрошувальну систему на тій невеликій частині саду відновили лише до кінця червня, а це запізно для поливу – нам пощастило, що видався дощовий сезон».

На літні дощі яблуні відреагували спалахом хвороб, а оборотних грошей на препарати господарство не мало та керівництво використовувало лише особисті заощадження, обробки довелося скоротити у рази. Через паршу в урожаї цієї осені неякісного яблука виявилося дуже багато.

«Словом, наприкінці сезону підрахуємо, що в нас залишиться і чи має сенс цим займатися далі, – резюмує співвласник підприємства. – Багато хто знає долю нашого підприємства, але ніхто нічого не запропонував. Я на це й не розраховую – розумію, що йде війна, і гроші потрібні на більш суттєві цілі. Ми просто їздили форумами, шукали якісь програми з відшкодування втрачених коштів, але марно. Якби нам якось допомогли, хоч би якимись препаратами, добривами, я був би не просто радий, а щасливий».

Читайте також: Харківська компанія не буде відроджувати сад