Овочі-Ягоди-Сад

Розсадні теплиці обігрівають трьома способами

Розсадні теплиці обігрівають трьома способами

Розсадні теплиці обігрівають трьома способами: традиційними повітряними або водяними системами опалення, що нагрівають повітря в теплиці, влаштовують інфрачервону систему опалення або теплу підлогу.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Розсадні теплиці часто обладнують аварійним підігрівом. Для вирощування розсади теплолюбних культур використовують постійний підігрів, особливо за висіву насіння в ранні терміни. Окрім традиційних способів нагріву приміщення за допомогою конвекторів, вугілля і дров використовують також обігрів теплиць інфрачервоною плівкою Heat Plus», – йдеться у публікації.

Плівка компактна, має невелику товщину. Вона легко укладається на будь-яку основу, підключається до електрики. Інфрачервоне випромінювання обігріває аналогічно сонячному світлу, є безпечним для людини. Принцип роботи інфрачервоної плівки для теплиць ґрунтується на тому, що електрична енергія перетворюється на теплове інфрачервоне випромінювання. Передусім відбувається обігрів ґрунту, а вже потім нагрівається повітря. Ґрунт має постійну температуру 16–25 °С залежно від заданих параметрів. Можна запрограмувати ту температуру, яка потрібна для конкретної рослини, встановивши терморегулятор.

«Окрім застосування готових рішень, є й інші варіанти, – повідомляється у статті. –  Талановиті українські фермери власноруч вміють виготовляти теплі килимки й системи типу теплої підлоги для розсади. Їх зазвичай монтують із так званих сліпих трубок для води (наприклад Т-таре), під’єднуючи систему до електрокотла, на якому виставляють бажану температуру нагріву води. Також для обігріву молодих рослин використовують трубки для теплої підлоги, які розміщують під стелажами або піддонами».

Читайте також: Теплиці можуть повністю забезпечуватися енергією сонця, – вчені