Овочі-Ягоди-Сад

росії не вистачає насіння овочів

росії не вистачає насіння овочів

Два великі регіони-виробники овочів росії – Астраханська та Волгоградська області — зіткнулися з проблемою нестачі імпортного насіння томатів, моркви та цибулі перед весняною посівною. 

Про це повідомляє «РБК»

Зазначають, що Астраханщина насінням овочевих культур приблизно на 77%, а насінням томатів – на 70%). Волгоградщина забезпечена насінням моркви та цибулі лише на 20%. Заявки на поставки були направлені до Франції та Угорщини, але реакції на них не було, а логістичні ланцюжки поставок не збудовані. 

«Насіння не вирощується за один день, щоб отримати його ранньою весною 2024 року, ми його замовляли навесні минулого року. Попросити постачальників продати нам більше не можна – його просто немає. Тому для нас це серйозна проблема, яка поки що ніяк не вирішена», – розповів  Михайло Зайцев, гендиректор АПК «Астраханський», що виробляє найбільше томатів у росії.

Нестача насіння, у свою чергу, може призвести до зниження посівних площ і, як наслідок, зменшення врожаю томатів, додав гендиректор АПХ «Астраханський».

У 2023 році в росії було зібрано 13,8 млн тонн овочів відкритого та закритого ґрунту – це на 1,2% вище за рівень минулого року. В Астраханській області виробництво становило 1,8 млн тонн, на другому місці був Дагестан – 1,5 млн тонн, а на третьому місці – Волгоградська область (1,1 млн тонн).

Читайте також: Українці споживають найбільше овочів у регіоні