Роберт Сас розповів про дешеві технології живлення і захисту саду
Роберт Сас, консультант з садівництва компанії IPSad, що в Мазовецькому воєводстві Польщі, на форумі «Інтенсивний сад» розповів про дешеві технології догляду, захисту та живлення саду.
Зокрема, дорадник наголосив на необхідності ретельного моніторингу загроз – застовання недорогих метеостанцій, пасток для шкідників, датчиків поливу, що дозволять економити воду та електроенергію. Вчасний моніторинг у Польщі зумовив провести першу обробку проти грушевої медяниці робили вже 2 січня. Також були виявлені нові шкідники. Зокрема у Польщі багато проблем з каліфорнійською щитівкою. Він порадив на дорогих сортах обрізати дрібні гілки, щоб не було проблем з розміром яблук.
Для того, щоб відкласти цвітіння на тиждень-два, Роберт Сас радить застосовувати забутий препарат – розчин білої глини (каоліну), який обприскуються дерева.
«Можна відмовитися від калійних, фосфорних добрив, особливо якщо вони застосовувалися раніше. Але не можна економити на азотних добривах ранньою весною», – нагадав консультант.
За словами дорадника, майже удвічі можна зекономити, якщо замість готових складних добрив вносити саморобні суміші з простих добрив: карбамід, бор, сульфат цинку, сульфат магнію тощо. При внесенні моноамонійфосфату можна застосовувати бакові суміші з іншими препаратами, він не змінює PH.
Для проріджування зав’язі Роберт Сас порадив застосовувати препарат ATS, він відносно дешевий і надійний. При ризику оржавлення плодів польські садівники застосовують білу глину.
Роберт Сас застеріг від купівлі занадто дешевих ЗЗР, адже вони, скоріше за все – підробка. І принесуть більше шкоди, ніж користі.
Читайте також: Дорадник розповів про ефективний метод прогнозування приморозків