Рентабельність органічних кавунів удвічі нижча, ніж конвенційних

Рентабельність інтенсивної технології становить 96%, органічної — 44,1%.
Про це повідомляє AgroPortal.ua.
У сезоні 2023–2024 у господарстві фермерське господарство «Щедрий Лан» вперше оцінили економіку вирощування органічних кавунів. Агроном господарства, студент Державного біотехнологічного університету Микола Іноземцев представив результати на Форумі студентської молоді.
«За органічного вирощування накопичується менше шкідливих речовин у плодах, водночас складніше з доглядом і реалізацією продукції», – пояснив він. – «За інтенсивного вирощування формується вища врожайність, широке застосування ЗЗР і мінеральних добрив, прибутковість вища».
Органічні кавуни сформували лише 1 плід на кущі через нестачу живлення. За інтенсивної технології рослини давали 3–4 плоди. Урожайність становила: органіка – 32,5 т/га, інтенсив – 75 т/га, контроль – 5 т/га.
«Водорозчинні добрива вносили інжектором, даючи потрібний елемент у відповідну фазу розвитку. Це, на мою думку, й стало основною причиною різниці у врожайності», – сказав Іноземцев. За його словами, завдяки калію у правильний час плоди інтенсиву були солодші.
Органічна продукція мала менше нітратів і більше вітаміну С, але постраждала від складнішого догляду. На контрольній ділянці втрати були через трипсів і фузаріоз.
Фінансові результати: інтенсив – прибуток 240 тис. грн/га, рентабельність 96%; органіка – 75 тис. грн/га, рентабельність 44,1%.
Читайте також: Собівартість баштанних зросла, а ціни – впали