Ремонтантна суниця може прибутково плодоносити до 2 сезонів
Доглянута плантація ремонтантної суниці може з прибутком відпрацювати щонайменше два сезони.
Про це йдеться у статті в журналі «Садівництво по-українськи».
зазначається, що більшість фахівців рекомендує щороку оновлювати плантацію, тобто збирати врожай із ягідника тільки один сезон, а потім переносити його на нове місце. Ключовий аргумент: сорти нейтрального дня більше виснажуються, у них коротший період спокою порівняно з червневими. Чим довше триває безморозний період, тим інтенсивніше наростають ріжки й тим швидше старішає кущ.
Експлуатація виснажених кущів недоцільна, оскільки вони дають дрібні ягоди. Крім того, для «нейтралів» важче організувати ефективний захист, оскільки більшість препаратів мають тривалий термін очікування, тож їх неможливо застосовувати в період плодоношення. Через це на плантаціях швидше накопичуються патогени й шкідники. Утім, щорічне оновлення насаджень значно здорожує виробництво.
На практиці доглянута плантація може з прибутком відпрацювати щонайменше два сезони. Якщо рослини залишають на наступний рік, їх рекомендують замульчувати на зиму, щоб запобігти ушкодженням через сильні морози. Деякі практики стверджують, що накриття не потрібне, оскільки ремонтантні сорти мають високу здатність до регенерації порівняно з червневими, а відтак і вищу морозостійкість. Однак слід враховувати, що пізнє осіннє плодоношення може сильно ослабити їх. Також для покращення морозостійкості рекомендований підзимовий полив рослин.
«Загалом культура не для лінивих, — зауважує Сергій Новосад, засновник і директор розсадника Novosad (Волинська область). — Віддаючи всі сили на плодоношення, полуниці нейтрального дня потребують посиленого догляду, покращеної агротехніки. Саме тому відгуки про культуру доволі суперечливі: багато фермерів переоцінюють можливості рослин у плані забезпечення самих себе вологою з природних опадів і поживними речовинами лише з ґрунту».
Читайте також: Рентабельність ягід у рази вища за овочі, – власник розсадника