Редагуванням генів отримали з червоних томатів різнокольорові
Дослідницька група під керівництвом професора Лі Чуанью з Інституту генетики та біології розвитку (IGDB) Академії наук Китаю (CAS) розробила стратегію селекції для створення ліній томатів із різнокольоровими плодами з червоноплідних матеріалів методом CRISPR/ Cas9 – опосередкованого мультиплексного редагування генів.
Про це повідомляє Phys.org з посиланням на публікацію у журналі Horticulture Research.
Використовуючи цю стратегію, дослідники створили з червоних плодів сорту Аліса Крейг серії генотипів томатів із різними кольорами плодів, включно із жовтим, коричневим, рожевим, світло-жовтим, рожево-коричневим, жовто-зеленим, світло-зеленим та зеленим.
Колір вважається важливою ознакою томату. Він визначається накопиченням різних пігментів, таких як каротиноїди та флавоноїди тощо. Це мультигенна ознака, яка потребує років, щоб інтродукувати всі пов’язані з кольором гени в одному генетичному фоні за допомогою традиційного схрещування та уникнення перетягування зчеплення під час цього.
Використовуючи підхід Лі Чуанью, можна отримати безтрансгенні рослини з різним забарвленням плодів менш ніж за рік. І найпозитивнішим моментом є те, що він може зберегти якості вихідного сорту та не впливає на інші важливі агрономічні ознаки.
Читайте також: Вчені отримали фіолетові томати з пігментом буряка