Овочі-Ягоди-Сад

Речовина на основі томатів покращила якість сперми

Дослідження вчених Шеффілдського університету (Велика Британія) показали, що якість сперми може бути покращена за допомогою простої дієтичної добавки з лактолікопеном — речовини, якої найбільше у червоних томатах.

Про це повідомляє HortiDaily.

У 12-тижневому дослідженні професора репродукційної андрології та завідувача кафедри онкології та метаболізму Аллана Пейсі та провідної фахівчині з питань харчування людини докторки Елізабет Вільямс брали участь 60 здорових добровольців віком від 19 до 30 років. Половина з них приймала препарат лактолікопен, а інша половина отримувала схожі пігулки, але без усяких препаратів. Ні дослідники, ні добровольці не знали, хто отримує лікування лактолікопеном а хто — плацебо.

Зразки сперми та крові були зібрані на початку та наприкінці випробування.

«Ми не очікували, що в кінці дослідження буде різниця у спермі чоловіків, які отримували таблетки, порівняно з тими, хто приймав плацебо. Коли ми розшифрували результати, я ледве не впав зі свого стільця», — сказав професор Пейсі, світовий експерт у галузі чоловічої репродукції.

«Поліпшення морфології — розміру та форми сперматазоїдів було драматичним. Для проведення цих вимірювань ми використовували комп’ютерну систему, яка зводить нанівець багато людських помилок. Крім того, людина, яка обробляла результати, не знала, хто приймав лактолікопен, а хто — плацебо.

Ми були здивовані покращенням якості сперми, показаними результатами. Це було невелике дослідження, і нам потрібно повторити роботу в більших випробуваннях, але результати є дуже обнадійливими. Наступний крок — повторити дослід на чоловіках із проблемами фертильності та побачити, чи може лактолікопен підвищити якість сперми для цих чоловіків та чи допомагає він парам зачати і уникнути інвазивного лікування фертильності», — зазначила докторка Елізабет Вільямс.

Лікопен міститься у деяких фруктах та овочах, але основне джерело в раціоні — томати. Лікопен — це пігмент, який надає помідорам їх червоний колір.

Професор Пейсі також зазначив, що досі робота не досліджувала механізм сприятливої ​​дії лікопена, але це відомий потужний антиоксидант, тому потенційно гальмує шкоду, спричинену окисленням сперми, що є відомою причиною проблем з фертильністю у чоловіків. Він вважає, що цей антиоксидантний ефект є ключовим для покращення якості сперми, виявленого в дослідженні, і сподівається вивчити це ще.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!