Прискорювачі дозрівання застосовують на томатах за несприятливої погоди
Переважна більшість прискорювачів дозрівання продукує гормон старіння – газ етилен. Про це пише журнал «Плантатор».
Використання прискорювачів дозрівання доцільне за зменшення рівня освітлення, підвищення вологості повітря, низьких нічних температур, холодних туманів і дощів, що сповільнює утворення природного етилену.
Етилен-продуценти дозволяють застосовувати механізоване збирання на гібридах із нерівномірним достиганням плодів.
Найвідоміший із продуцентів етилену — етефон (2- хлоретилфосфонова кислота). Відомими прискорювачами достигання є препарати Дозрєватєль, Есфон, Гідрел, Етрел, Декстрел та інші.
Їх рекомендують застосовувати не раніше від початку фази молочної стиглості плодів томатів, або коли 5–15% плодів на китиці вже червоні або рожеві.
Було виявлено, що одноразова обробка рослин томатів шляхом обприскування цими препаратами не лише прискорює дозрівання бурих, незрілих плодів, але й збільшує їхню вагу.
Застосовувати дозарювачі потрібно не раніше фази молочної стиглості. Якщо це зробити на зелених плодах, вони хоч і набудуть характерного забарвлення (почервоніють), та в середині на розрізі будуть білими, з посередніми або низькими смаковими якостями.
Головний недолік дозарювачів — прискорене старіння тканин рослини, а також погіршення смаку, особливо за неправильного застосування.
Препарати, що продукують етилен використовують також й на перцях, садових суницях, винограді, черешнях, динях, кавунах та інших культурах.
Додати коментар