Прискорене формування винограду забезпечує понад 8 т/га на третій рік
Велика кількість пагонів, листова поверхня та сильна коренева система виноградного куща можуть забезпечити врожай понад 8 т/га вже на третій рік вегетації.
Про це у матеріалі журналу «Садівництво по-українськи» розповідає Віталій Манзій, фахівець Уманського національного університету садівництва.
За його словами, цього досягають прискореним методом формування куща, для чого
ще в шкілці вирощують сильні саджанці з кількома пагонами або зі штамбом.
«У таких саджанців під час садіння на постійне місце залишають не один сучок із 2–3 вічками, а два з 3–4 вічками на кожному, – каже експерт. – У перший рік на кущах вирощують 4–6 пагонів. Під час першого обламування, залежно від сили росту рослин, залишають 2–4 пагони на довжину запроектованих рукавів і два сучки заміщення. Спосіб особливо ефективний для виведення безштамбових віялових форм, оскільки сприяє швидкому формуванню рукавів, які відходять від основи куща».
Головною умовою прискореного формування кущів є сильнорослі, добре розвинені саджанці, достатнє живлення рослин і забезпечення вологою, додає Манзій. У таких випадках під час садіння кущів залишають не 1–2, а 3–4 вічка, а на другий рік навантаження збільшують до 10–18 вічок.
Читайте також: Високий штамб врятував виноград від весняних приморозків