Овочі-Ягоди-Сад

При висаджуванні лохини важливий стан рослин, а не вік саджанців

При висаджуванні лохини важливий стан рослин, а не вік саджанців

Як правило, плантацію закладають одно- та дворічними саджанцями. Проте не кожний початківець знає різницю між ними, вважає фахівець із розсадництва з Житомирської області Володимир Дмитрієв.

Про це йдеться у статті в журналі «Садівництво по-українськи».  

«Живці після садіння кілька місяців перебувають у касеті, – розповів садівник. – Щойно вони досягнуть 10 см заввишки, приблизно в травні, їх можна пересадити в контейнери місткістю 0,5–1 л, доростити й наприкінці літа отримати готовий для посадки матеріал. Рослина може бути пересаджена в контейнер і в розпал літа, і восени. Виходить типова однорічка, яку закладали в касети минулого року. Що ж у такому разі називають «дворічкою»? Я б прибрав з обігу ці поняття та ввів місткість контейнера, висоту рослини, стан кореневої системи та надземної частини, кількість пагонів, діаметр стебла біля основи».

Головне, на що треба зауважити, купуючи саджанці, – на кореневу систему. Якщо ви бачите корінці, закручені у клубок і щільний субстрат, – це ознака того, що рослина провела в одному контейнері два, а то й три роки. Це переросток, кореням якого немає куди розвиватися, порадив Володимир Дмитрієв.

Читайте також: Саджанці лохини мають міцно триматися за землю