При ранніх заморозках гине третина врожаю ремонтантної малини
ФГ «Напорівське» із села Лукашівка на Чернігівщині, окрім польових культур та картоплі, має також 2 га малини літніх літніх та ремонтантних сортів, які страхують один одного на випадок хвороб та ранніх заморозків, за яких гине до третини врожаю.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Літня починає плодоносити наприкінці червня, а ремонтантна — наприкінці літа, її плодоношення зупиняють тільки заморозки, – розповів ініціатор вирощування ягід Сергій Холодний, зять керівника господарства. – Гарно, якщо довго немає заморозків, а якщо заморозки ранні, то 20–30% урожаю загине. Наприклад, торік заморозки були лише в листопаді, а позаминулого року — 6-го вересня. Це, звичайно, мінус для ремонтантних сортів.
З іншого боку, літні сорти смачніші за ремонтантні.
«Плюси ремонтантних: вони плодоносять на пагонах цього року, з ними простіше, – додав Сергій Холодний. – Ремонтантні сорти не треба обрізати, формувати, підв’язувати. Скосив надземну частину з осені — і ждеш весни. Якщо прогледів хворобу чи шкідників (наприклад, пропустив фунгіцидну обробку через дощі), то з осені можна скосити всі пагони, зібрати їх з поля й видалити, а з ними — хвороб та шкідників. У літніх сортів пагін, якій виріс цього року, дасть урожай тільки наступного. Якщо він захворіє, наступного року залишимося без ягід».
Читайте також: В Україні реєструють ремонтантні сорти малини Полка і Полана