Пророщені вічка винограду показують майбутній врожай
Щоб провести аналіз ембріональної плодоносності при пророщуванні вічок винограду, треба прискорити період біологічного спокою восени та ранньою зимою.
Про це в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи» розповідає Андрій Штірбу, науковець ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова» НААН України.
«Після завершення вегетації у зимуючих вічок настає біологічний спокій, бруньки тривалий час не розвиваються навіть при сприятливих умовах», – пояснює він.
Для визначення ембріональної плодоносності лози нарізують на двовічкові чубуки, які разом з етикетками де зазначається сорт, дата відбору та № вічка по довжині лози, поміщують нижніми кінцями у стаканчики з водою. У теплому приміщенні через деякий час, вічка починають проростати. По мірі чіткої появи суцвіть, проводять підрахунок вічок, що розпустилися, а також кількість суцвіть по довжині суцвіть.
«Перевагою цього методу є попереднє визначення не тільки кількості ембріональних суцвіть, а й приблизний відсоток передбачуваного весняного польового розпускання вічок», – наголошує Штірбу.
Прискорити та спростити метод можна за наявності мікроскопу. Через нього можна розглядати зачатки суцвіть у вигляді пухирчастої та кулястої форми, які розташовуються у верхній частині зачаткового пагону.
Читайте також: Майбутній урожай винограду розраховується за формулою