Овочі-Ягоди-Сад

Пророщені вічка винограду показують майбутній врожай

Пророщені вічка винограду показують майбутній врожай

Щоб провести аналіз ембріональної плодоносності при пророщуванні вічок винограду, треба прискорити період біологічного спокою восени та ранньою зимою.

Про це в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи» розповідає Андрій Штірбу, науковець ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова» НААН України.

«Після завершення вегетації у зимуючих вічок настає біологічний спокій, бруньки тривалий час не розвиваються навіть при сприятливих умовах», – пояснює він.

Для визначення ембріональної плодоносності лози нарізують на двовічкові чубуки, які разом з етикетками де зазначається сорт, дата відбору та № вічка по довжині лози, поміщують нижніми кінцями у стаканчики з водою. У теплому приміщенні через деякий час, вічка починають проростати. По мірі чіткої появи суцвіть, проводять підрахунок вічок, що розпустилися, а також кількість суцвіть по довжині суцвіть.

«Перевагою цього методу є попереднє визначення не тільки кількості ембріональних суцвіть, а й приблизний відсоток передбачуваного весняного польового розпускання вічок», – наголошує Штірбу.

Прискорити та спростити метод можна за наявності мікроскопу. Через нього можна розглядати зачатки суцвіть у вигляді пухирчастої та кулястої форми, які розташовуються у верхній частині зачаткового пагону.

Читайте також: Майбутній урожай винограду розраховується за формулою