Професорка порекомендувала ранній сорт яблук для садівників-аматорів
Для вирощування у аматорському саду Тетяна Кондратенко, докторка сільськогосподарських наук, професорка Інститут садівництва НААН порадила використовувати Пристіне – ранньолітній сорт американської селекції.
Про це вона написала у своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи».
«Його дерева середньорослі із широкоокруглою середньозагущеною кроною. Імунний проти п’яти рас парші, високостійкий до борошнистої роси, в середньому ступені сприйнятливий до плодової гнилі та сажистого гриба, зимо- та морозостійкий. Цвіте в середньоранні строки, інтенсивно, добре запиляється пилком поширених літніх і осінніх сортів», – відзначила вчена.
Також додала, що рослини дуже скороплідні, плодять щедро, схильні до переобтяження врожаєм, що призводить до періодичного плодоношення у середньому ступені.
На другий рік росту в саду дерева на середньорослій підщепі формують від 2 до 5 кг, на четвертий — по 12–20 кг плодів. Щорічне стабільне і добре плодоношення можливе за умови нормування зав’язей за 3–4 тижні після закінчення квітування.
Яблука середніх розмірів (110–130 г) й одномірності, пласкуваті, округло-конічні та пласко-округлі зі згладженими ребрами по всій висоті і горбкуватою верхівкою, світло-жовті з легким сизим нальотом, інколи — з оранжевим рум’янцем. М’якуш жовтувато-кремовий, щільний, дрібнозернистий, хрусткий, дуже соковитий, доброго кисло-солодкого смаку (7,6–7,8 бала за 9-бальною шкалою). Шкірочка середньої товщини, щільна, суха, тьмяна, часто з буруватою іржавою сіткою на невеликій площі.
Плоди починають достигати в середині липня; у межах крони достигають неодночасно, протягом 15–20 діб; у побутовому холодильнику зберігаються до місяця, у прохолодному сховищі — 2 тижні.
Призначені переважно для споживання свіжими, придатні також для виготовлення соків.
Читайте також: Учена порадила, як сформувати аматорський яблуневий сад