Правильне осіннє добриво повинне містити мінімум азоту, – фахівець
Осіннє внесення добрив є невід’ємною частиною вирощування всіх типів рослин та культур. Після врожайного сезону значна кількість важливих поживних речовин виноситься, тому добрива – найкраще рішення для відновлення та насичення ґрунту.
На це в коментарі AgroTimes звертає увагу Людмила Стелько, начальниця лабораторії компанії – виробника мінеральних добрив ДЮНГЕР.
«Осіннє підживлення різниться із весняним, адже завдання у підгодівлі абсолютно різні: навесні – вегетація, розвиток, зав’язування плодів, плодоношення; восени – максимальне укріплення коріння, зміцнення клітин, підвищення імунітету», – наголошує начальниця лабораторії.
Часом садівники нехтують внесенням добрив восени, вони переконані, що у період спокою рослини підгодівля не принесе користі. Утім, варто пам’ятати, що саме в цей період культури найбільш вразливі, адже після тривалого плодоношення на них чекає довга зимівля.
Правильне осіннє добриво повинне містити мінімум азоту – до 10%, щоб не викликати повторного зростання культур перед заморозками.
Підживлення починають вносити з кінця серпня, після завершення плодоношення культур, і продовжують додавати під час осінньої обробки ґрунту до перших заморозків у листопаді. Якщо перші підгодівлі рослини споживають для підготовки до періоду «сплячки», то останні – не використовуються у повному обсязі та створюють запас на весну.
«Найкраще для підживлення підійдуть комплексні мінеральні добрива, тут вже все продумано за вас – готовий склад із підвищеним вмістом фосфору та калію та іншими корисними елементами», – додає Людмила Стелько.
Комплексне гранульоване осіннє добриво, що його виробляє компанія ДЮНГЕР, допомагає рослинам, причому і деревам, і кущам, багаторічним квітам і декоративним травам відновити сили після активно проведеного літнього сезону. Їм зовсім не завадить порція макро- і мікроелементів.
Підживлення восени необхідні:
- Для підвищення зимостійкості культур. За нестачі калію та фосфору знижуються показники зимостійкості рослин.
- Рослини прокидаються з першими плюсовими температурами, коли сніг ще не зійшов. Вони поглинають внесені з осені добрива, за рахунок цього відбувається активне пробудження рослин, їх вегетація.
Внесення добрив на зиму закладає основу для врожайності на наступний рік, дає можливість відбутись всім необхідним хімічним процесам, аби навесні ґрунт був підготовленим до обробітку, що заощаджує ваш дорогоцінний час.
Нагадаємо, ефективність органо-мінеральних добрив у рази вища за класичні.