Овочі-Ягоди-Сад

Потепління клімату активізує хвороби в саду та частину ЗЗР

Потепління клімату активізує хвороби в саду та частину ЗЗР

Потепління клімату активізує грибні хвороби. Частина ЗЗР втрачає ефективність за підвищеної температури та резистентності, інші препарати можуть бути більш ефективними за вищих температур.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Ірина Зленко, доцентка кафедри екології Дніпровського державного аграрно-економічного університету.

Вона зазначає, що через підвищення температури знижується стійкість плодових культур до грибних захворювань. 

«Як правило, це пов’язано зі щільними насадженнями плодових у промислових садах. Під пологом крони формується вологий мікроклімат, який сприяє початку захворювання, оскільки не можливо точно прогнозувати кількість опадів, вологість повітря та важко на початкових етапах визначити розвиток багатьох грибних уражень», – зазначає дослідниця.

Вона зауважує, що дія багатьох фунгіцидних препаратів рік від року стає менш ефективною через прискорений розвиток грибів збудників хвороб за підвищеної температури повітря та набутої резистентності шкодочинних організмів до діючих речовин ЗЗР. Діапазон оптимальної температури, необхідної для ефективного захисту, для більшості препаратів коливається в межах +10…+25  °С. Препарати виявляють максимальну ефективність у більш прохолодних умовах. Температурний режим часто є вирішальним чинником під час взаємодії препаратів з рослиною. 

«Теоретично слід чекати збільшення активності системних препаратів на кожний грам діючої речовини. Це означає можливе зменшення концентрації діючої речовини для досягнення належного ефекту», – додає Ірина Зленко.

Читайте також: Зекономити на ЗЗР для винограду може лише досвідчений агроном