Попит на сучасні картоплесховища відчуватиметься 4-5 років, – експерт
Ріст професіоналізму фермерів та висока ціна на картоплю в 2019-2020 маркетинговому році сприяли зростанню попиту на професійне обладнання та програмне забезпечення картоплесховищ, вважає Олесь Капітанчук, директор компанії «Толсма Україна», яка постачає рішення з переробки та зберігання плодоовочевої продукції.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Нестача обладнаних сховищ для зберігання овочів відчуватиметься як мінімум у найближчі 4–5 років, – сказав Олесь Капітанчук. – Наявність сховища не передбачає, що фермер має закласти продукцію з осені, протримати її всю зиму й продати навесні. Сховище передусім дає можливість продати товар за кращою ціною. А краща ціна може бути і через місяць, і через два. Тобто сховище — це диверсифікація ризиків».
За словами спеціаліста, фермеру слід розуміти, що сховище має бути пристосоване під певну культуру. Для кожного овочу ліпше мати окреме сховище або окрему камеру. Вибір технології зберігання залежить від господарства. Підпідлогова система вентиляції для картоплі є найзручнішою для навального зберігання. Вона зарекомендувала себе чудово, хоча вона доволі дорога щодо будівництва.
Схосвища контейнерного зберігання можуть обладнуватися системами просторової або напірної вентиляції. Для вибору слід враховувати тип ґрунтів у господарстві: для піщаних просторової буде достатньо, для важких чорноземів або суглинків бажано використовувати напірні системи, оскільки на зібраних бульбах залишається більше решток ґрунту. Водночас напірні системи потребують використання якісних контейнерів, а це теж інвестиції, до яких фермеру треба бути готовим.
Читайте також: Проблема не в нестачі овочесховищ, а в системності, – експерт