Овочі-Ягоди-Сад

Південний виноград закладають на зберігання у вересні

Південний виноград закладають на зберігання у вересні

У південних районах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей через ранній період осінніх дощів, рос і туманів треба закладати виноград на зберігання у вересні.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» зазначає В’ячеслав Іванченко, член-кореспондент НААН України, доктор сільськогосподарських наук, співробітник Академії біоресурсів та природокористування КФУ.

Тому при ранньому збаранні навантаження кущів урожаєм тут має важливе значення, зазначає вчений.

У більшості сортів, особливо в тих, що мають великі грона, перевищення оптимального навантаження кущів за наявного рівня агротехніки, призводить до зниження виходу винограду, придатного для зберігання, підвищення втрат і посиленому осипанню ягід. У деяких сортів урожай із перевантажених кущів узагалі непридатний для зберігання.

«У сорту Карабурну найкращий вихід придатних до тривалого зберігання якісних грон спостерігається за навантаження куща 12–16 гронами (9–11 плодових і 4–5 безплідних пагонів), у сорту Мускат гамбурзький — за навантаження куща 23–25 гронами (14–16 плодових пагонів і 4–5 безплідних)», – уточнює дослідник.

Досліди, проведені в Україні, Росії, Молдові та Азербайджані дозволяють стверджувати, що кращі результати під час зберігання дають грона, зібрані з кущів, навантаження яких на 25% менше, ніж те рекомендують для вирощування врожаю, призначеного до реалізації в період збирання, із середньою довжиною обрізування лоз. 

«Установлено, що ліпше зберігаються грона з рослин, що мають штамб висотою 40–60 см, натомість безштамбове формування призводить до значного зниження якості винограду через те, що більшість грон торкається ґрунтового покриву та бур’янів у рядах. Збільшення висоти штамба позначається на лежкості грон не так негативно», – наголошує В’ячеслав Іванченко.

Читайте також: Краще зберігається виноград, вирощений на легких грунтах