Підщепа винограду впливає навіть на міцність і кислотність вина
Підщепа дає виноградній рослині стійкість до філоксери, нематод, деяких грибних і вірусних хвороб, посухи та засоленості ґрунту. Вона здатна впливати на міцність та кислотність вина.
Про це в своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Ніна Мулюкіна, доктор сільськогосподарських наук, співробітниця ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова».
«Найпоширеніша виноградна підщепа Рамсі забезпечує рослинам високу врожайність і добре підходить для примітивних напівпустельних, безплідних та засолених зрошуваних ґрунтів Австралії, – наводить приклад дослідниця. – Коли вчені дослідили її, виявилося, що вона сильноросла, і під час дозрівання ягоди на ній затіняються. Це позначається на кольорі вина — воно не таке міцне і головне — має вищий рН, а це спричиняє швидке старіння напою».
Ніна Мулюкіна підкреслює, що вплив підщепи на сорт цікавив виноградарів та вчених від початку культивування щепленого винограду. Стійкість до філоксери, нематод, деяких грибних і вірусних хвороб, посухи та засоленості ґрунту виноградній рослині дає підщепа. В останні десятиріччя у виноградарських країнах виконано цілу серію наукових досліджень про вплив підщепи на сорт.
Читайте також: Філоксеростійка підщепа – єдиний шлях захисту винограду