Овочі-Ягоди-Сад

Переущільнення теплиць затримує достигання ягід

Основна перевага неопалюваної теплиці на півдні – більш раннє достигання врожаю. Переущільнення призводить до загострення конкуренції для рослин, вони довше розвиваються, нарощують більшу листову масу, внаслідок чого ягоди більше затінюються і терміни їх дозрівання затягуються.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Теплицями займаємося років п’ять-шість. Розмір теплиць — 50 × 10 м, з однієї теплиці найбільша врожайність, яку отримували, — 2350 кг ягід, – розповів Дмитро Кошеваров, власник ПП «Деметра Агро», яке в місті Таврійськ на Херсонщині на 1 га культивують ранні ягоди. – Теплиця без обігріву, користуємося перевагами, які дає наше розміщення на Півдні».

Фермер наголосив, що важливим моментом є правильна орієнтація теплиць, із півночі на південь. Адже у сусідів, які не дотримуються цього принципу, ягоди достигають пізніше на 5–7 днів. 

«А кожен день затримки — це втрати в ціні, за яку варто боротися», – зауважив Дмитро Кошеваров.

Наступний момент: у теплицях рослини намагаються не переущільнювати.

«Переущільнення створює конкуренцію для рослин, вони довше розвиваються, нарощують більшу листову масу, внаслідок чого ягоди більше затінюються і терміни їх дозрівання затягуються, – сказав фермер. – Ми пробували різні схеми посадки й дійшли висновку, що між рослинами відстань має бути не менше 20 см».

Читайте також:   Достигання полуниці регулюють кольором мульчувальної плівки