Овочі-Ягоди-Сад

Перехід Китаю з рису на картоплю скоротить викиди парникових газів

Перехід Китаю з рису на картоплю скоротить викиди парникових газів

Перехід на картоплю країни, де панує рис, може скоротити викиди парникових газів, повідомляє журнал Nature

Видання зазначає, що вирощування рису потребує багато води та добрив і поступово призводить до деградації ґрунту. Шукаючи стійкий та спосіб прогодувати значне населення Китаю, уряд у 2015 році ввів політику подвоєння врожаю картоплі та додавання картоплі до китайського раціону.

Джун Бі з Нанкінського Університету у Китаї та його колеги вивчили екологічні наслідки політики та виявили, що картопля, вирощена в Китаї, має менші викиди парникових газів і потребу води на калорію, ніж інші культури, такі як кукурудза. 

Екстраполюючи історичні дані, дослідники підрахували, що з 2015 по 2030 рр. викиди парникових газів від китайського землеробства основних сільськогосподарських культур можуть впасти майже на 9%, якщо уряд виконає свої цілі щодо картоплі та фермери посадять її у найбільш підходящих місцях.

Але якщо картопляні поля не витіснять рисові й населення не перейде на переважно картопляну дієту, імпорт рису може збільшитися. Автори попереджають, що це означатиме вищі екологічні витрати через викиди при транспортуванні.

Читайте також:Китайські вчені проєктують гібридну картоплю