Пасинки томату відростають через сплячу бруньку
Відростки-пасинки на томаті не слід відсікати під корінь – треба залишити пеньок завдовжки в кілька міліметрів. Це сповільнить формування наступних відростків у цьому місці.
Про це у матеріалі журналу «Садівництво по-українськи» розповідає Роман Крутько, науковець Інституту овочівництва і баштанництва НААН.
«Дуже часто після пасинкування в тому місці, де був видалений пагін, починає рости новий, – каже він. – Це відбувається тому, що в пазусі листка є спляча брунька, яка починає рости. У зв’язку з цим потрібно час від часу оглядати кущі для повторного видалення пасинків».
Якщо не контролювати ці процеси, виникає ризик утворення непролазних хащів — джерело грибних захворювань і дрібних плодів. Зайві пагони забирають у сформованої зав’язі сили, які потрібні для достигання, наголошує експерт. Перші пасинки можна помітити ще на розсаді томатів, тому під час висаджування рослин на постійне місце всі бічні відгалуження видаляють. Формування рослин за вирощування томатів у теплицях є обов’язковою умовою своєчасного, рясного і здорового врожаю.
Читайте також: Науковець розповів про час для пасинкування томату