Овочі-Ягоди-Сад

Параболічна скоба зберігає вологу на виноградниках

Дослідники Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова» для найбільшого розпушення ґрунту та накопичення повітряної вологи розробили параболічну скобу РВ-3. Їі форма нагадує лапу крота – одного з найкращих копачів.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пишуть Михайло Савін, провідний науковий співробітник, Андрій Кувшинов, заввідділом механізації ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова». 

Автори зазначають, що одним з розв’язань проблеми нестачі вологи може бути використання повітряної вологи.

«Кількість вологи у повітрі залежить від багатьох чинників і напряму впливає на кількість вологи у ґрунті: чим більше повітря, тим більше вологи і навпаки», – зауважують дослідники. 

На їхню думку, треба так обробляти ґрунт, щоб у ньому було якнайбільше повітря. Це досягається розпушенням ґрунту під час оранки, культивації чи чизелювання. Проте ступінь розпушення різними робочими органами не є однаковим.

«Для найбільшого розпушення ґрунту розроблено спеціальну замкнуту параболічну скобу знаряддя РВ-3. Форму скоби запозичено у природи. Одним з найкращих представників землерийок є кріт. Лапа цього невтомного копача, а саме її кігтики, вписуються у форму параболи. Це допомагає кроту робити підземні ходи на великі відстані з найменшими затратами сил, оскільки утворення ліній сколювання ґрунту від кігтика до кігтика відбувається саме по параболі», – зазначають учені.

Читайте також: Учені рекомендують виноградарям моніторити водний режим у липні