Овочі-Ягоди-Сад

Озимий часник на Вінничині не вкривають на зиму

Озимий часник на Вінничині не вкривають на зиму

У ФГ «Агро-Майстер», що вирощує 10 га часнику у Вінницькій області біля сіл Козинці й Пеньківка, озимий часник не вкривають на зиму через те, що поля захищені лісопосадками. Навесні боронують, щоб знищити бур’ян. Підживлюють комплексними добривами із сіркою та мікроелементами.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

За словами Василя Гудзовського, заступника керівника ФГ «Агро-Майстер», часник сортів Любаша та Дюшес непогано переносить низькі температури.

«У нас поля захищені посадками дерев з усіх боків, тож часник має певний захист, і ми його на зиму не мульчуємо, – розповів він. – Хоча мульчування робити рекомендують, і багато хто з господарів мульчує посадки часнику соломою, опалим листям, перегноєм, торфом тощо».

Рано навесні часникове поле боронують легкими боронами впоперек рядів. Боронування знищує сходи бур’янів, збільшує доступ повітря до коріння, руйнує ґрунтові капіляри, через які відбувається непродуктивна втрата запасів вологи. 

«Коли з’являються сходи, рядки вже не чіпаємо. У разі утворення ґрунтової кірки й проростання бур’янів культивуємо міжряддя. Протягом вегетативного періоду проводимо кілька таких культивацій. У нас часник росте на богарі, але в південних районах він потребує зрошення», – додав Василь Гудзовський.

З кінця березня до початку травня разом із культивацією часник підживлюють комплексними добривами із сіркою та мікроелементами: бором, залізом, цинком.

Читайте також: 10 га часника засаджують саморобною сівалкою