Ознаки отруєння томатів передусім проявляються на молодих листках
Перші ознаки отруєння томатів проявляються на молодих листках, а потім може спостерігатися пошкодження всієї рослини.
Внаслідок отруєння цинком відмирають верхівкові бруньки, жовтіють молоді листки, жилки стають червоними або чорними.
У деяких рослин уздовж основних зелених жилок листка з’являються прозорі водянисті ділянки. Між жилками розвивається некроз. Пізніше листки стають коричневими і обпадають.
Через отруєння марганцем хлороз розвивається між жилками молодих листків, перетворюючи їх на жовті або білуваті, з темно-коричневими або майже білими некротичними плямами, листки викривляються і зморщуються.
Отруєння залізом проявляється хлорозом між жилками молодих листків. Пізніше весь листок стає жовтим або білуватим, що нагадує симптоми голодування.
Перші ознаки отруєння міддю з’являються на дорослих листках коричневими плямами, у подальшому листки обпадають. Також проявляється хлороз молодих листків між жилками.
У результаті отруєння хлором відбувається загальне огрубіння рослин, листки ростуть маленькими, тьмяно-зеленими, стебла – твердими. У деяких рослин на старіших листках з’являються пурпурно-коричневі плями.
Через отруєння бором хлороз спочатку проявляється на кінцях і краях листків, потім поширюється всередину, особливо між жилками, поки весь листок не стає блідо-жовтим або білуватим. Відбуваються опіки країв листків і некроз із закручуванням країв та опадання листків.
Додати коментар