Ожина входить до ТОП-3 ягід за темпами закладання нових насаджень
Сьогодні ожина належить до нішових ягідних культур, але галузеві експерти впевнені, що вже незабаром ця культура посяде місце серед найбільш поширеніших ягід.
Про це йдеться у дослідженні експортного потенціалу плодоовочевого сектору, проведеного у рамках спільного проекту ФАО та ЄБРР «Покращення доступу українського агробізнесу до експортних ринків».
Зазначається, що у жодній країні немає більш-менш об’єктивних офіційних даних про розміри плантацій та обсяги валового збору ожини.
За найскромнішими підрахунками, під ожиною у світі зайнято щонайменше 30 тис. га, які приносять не менше 25 тис. тонн ягід щорічно.
Ба більше, спираючись на оцінки міжнародних експертів, можна стверджувати, що наразі саме ця ягода входить до трійки лідерів після лохини та малини за темпами закладання нових насаджень і, відповідно, зростання виробництва.
В Україні також немає офіційних даних щодо площ під ожиною та обсягів її виробництва. За підрахунками фахівців Інституту садівництва НААН, станом на 2016 рік під ожиною було зайнято приблизно 100 га. Однак відносно нова для українських ягідників культура досить швидко набирає комерційного значення.
Вихід на ринок нових сортів, у тому числі й української селекції, удосконалених енергозберігаючих технологій вирощування, які суттєво спрощують догляд за насадженнями, та високий потенціал продуктивності ожини стимулюють стабільне розширення промислових плантацій, особливо в сегменті до 5 га.
На внутрішньому ринку зростає попит на цю ягоду і з боку споживачів, і з боку переробних підприємств. Враховуючи ці чинники, найімовірніше, виробництво ожини в Україні зростатиме і надалі, роблять висновок автори дослідження.
AgroTimes
Додати коментар