Овочівник поскаржився на низький урожай та високу собівартість
Сергій Іванов із селища Каланчак, що на Херсонщині, вирощує цибулю вже понад 10 років на площі близько 5 га. Цього року отримав посередню врожайність – 50-60 т/га та значні витрати на фунгіциди й високу собівартість продукції.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
Зазначається, що для херсонських овочівників цей рік був не найкращим. Початок вегетативного сезону був непоганим, після посіву дружно зійшли сходи, а потім пішли проливні дощі, частину сходів змило й довелося підсівати. Деяким аграріям, які пізно посіяли цибулю, довелося її пересівати наново, бо насіння повністю вимило. Через дощову прохолодну погоду ріст цибулі затримався, рослини почали хворіти на гнилі, знадобилися додаткові обробки фунгіцидами.
«А це все додаткові витрати, які вплинули на собівартість продукції, – зауважив Сергій Іванов. – Через погодні аномалії час дозрівання продукції теж змістився. Та й урожайність була посередньою: 50–60 т/га. І хоча в листопаді-грудні на цибулю була непогана закупівельна ціна — 9 грн/кг, через низький урожай та додаткові втрати дохід ми отримали невеликий. Утім, бачимо, що господарства, які ведуть інтенсивне високоточне виробництво, мають вищі врожаї навіть за несприятливих погодних умов. У нашому регіоні деякі з них отримали у 2021 році з гектара 120 т цибулі. Тож є на кого рівнятися».
Читайте також: Фермери прогнозують подорожчання цибулі