Овочі-Ягоди-Сад

Фермери прогнозують подорожчання цибулі

Фермери прогнозують подорожчання цибулі

Через значну кількість опадів на початку вегетації та високі температури в липні-серпні навіть перевірені ЗЗР не змогли втримати перо цибулі в гарному стані. Фермери в соцмережах (Група в Телеграм «Овочі-фрукти-ягоди») активно обговорюють цьогорічний неврожай цибулі та ймовірне зростання ціни на середні й пізні сорти у перспективі кількох тижнів, повідомляє AgroTimes.

Сезон для вирощування цибулі видався доволі складним, особливо для фермерів Півдня України, де зосереджені найбільші обсяги культури. Через значну кількість опадів на початку вегетації та високі температури в липні-серпні навіть перевірені ЗЗР не змогли втримати перо в гарному стані. Як наслідок, на цибулях прогресує масовий розвиток цілої низки хвороб: стемфіліуму, пероноспорозу, альтернаріозу, а також бактеріозів.

Деякі учасники ринку озвучують дані, що в Дніпропетровській області вал цибулі на 50% менший порівняно з минулим роком. Неофіційна інформація щодо зниження загального валу є й щодо інших областей.

Собівартість тонни цибулі за умови врожайності не менше 70 т/га і механізованого збирання становить 3–3,5 грн/кг. При цьому станом на 15-16 серпня за гуртові партії цибулі в Дніпрі платили 7 грн/кг, у Маріуполі –– 8–9, в Одесі –– 7–7,5 грн/кг. Таку ціну фермери вважають виправданою та прогнозують, що вона буде й далі зростати. Адже врожайність у більшості господарств, за попередніми прогнозами, буде істотно меншою.

«Ринок поки не зрозумів, що з цибулею катастрофа, але обов’язково відреагує», –– висловився один з учасників обговорення.

«Озимої цибулі вже немає, вся розпродана. Посівні площі ярої цибулі ще навесні були меншими на 20% порівняно з минулим роком. Врожайність у середньому зменшилася на 50% через погодні умови й розвиток хвороб. От і рахуйте», –– таку думку озвучив інший учасник чату.

Зростання ціни на цибулю –– питання часу. Можливо, доки фермери збуватимуть некондиційний товар із уражених полів, вона істотно не підніметься. Однак дефіцит якісної цибулі для зберігання зрештою змусить ціни йти вгору.

Щодо ймовірного імпорту цибулі з інших країн, прогнози поки неоднозначні.   

Читайте також: Дорожчає цибуля, томати та баклажани продаються за безцінь