Овочі-Ягоди-Сад

Овочеві культури в сівозміні підвищують прибутковість господарства, – думка

Овочеві культури в сівозміні підвищують прибутковість господарства, – думка

Прибутковість господарства можна підвищити увівши овочеві культури в сівозміну. Зокрема, картопля та цибуля є високорентабельними та повністю механізованими культурами.

Про це повідомив Сергій Душка, засновник і директор ТОВ «Заможна країна» під час XI Нідерландсько-українського форуму з професійного картоплярства. 

«Коли ви вводите до сівозміни картоплю та цибулю, то маєте можливість проводити меліоративні заходи, у тому числі й хімічну меліорацію, зберегти структуру ґрунту та його родючість, зокрема за рахунок сидератів, не знижуючи при цьому прибутковості вашого бізнесу», – зазначає директор підприємства.

Разом з тим, він зауважує, що рентабельність кукурудзи на зрошенні близько 51%, а картоплі та цибулі – близько 60%. Проте є вагома причина для того, щоб вкладати більше та вводити в сівозміну овочеві культури.

«Площі під зрошенням обмежені і їх дуже складно або взагалі неможливо розширити, і тільки на них  ви зможете отримати прибутковість. Чого не скажеш про картоплю. До того ж валовий прибуток, наприклад,  кукурудзи на зрошенні – 34 020 грн, картоплі – 225 349 грн», – додає Сергій Душка.

Також, за його словами, на ринку борщового набору України, картопля складає три чверті загального обсягу виробництва, зокрема, 21 млн тонн. Окрім цього, картопля та цибуля є високорентабельними, технологічними та повністю механізованими культурами від посадки до збирання, доробки та пакування. А з повністю механізованою технологією можливе уникнення ризиків.

Читайте також: У Держпродспоживслужбі озвучили умови експорту української картоплі в ЄС.