Отримати доступ до води садівникам стає дедалі складніше
Законодавство України щодо використання водних об’єктів дуже складне і зарегульоване.
На цьому наголосив у інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» Сергій Бойчук, голова асоціації «Вінницясадвинпром».
«Сьогодні щоб зробити штучну водойму для поливу садових насаджень, треба пройти дуже багато бюрократичних процедур та установ, а крім того вкласти великі кошти – в екологічну та земельну експертизу, пройти слухання в ОТГ. Маленькому фермеру це практично не під силу. Всі ці процеси мають бути спрощеними», – скізав він.
Забір води з басейнів річок, наприклад, зробити магістраль 3-5 км – складна й затратна процедура навіть для більших підприємств, продовжує голова асоціації. На думку Бойчука, садівництво сьогодні топчеться на місці просто через те, що у багатьох підприємців немає доступу до джерел води.
«Навіть зробити свердловину сьогодні – дуже коштовне задоволення, – зазначив голова асоціації. – Необхідно взяти дозволи, оформити проектно-кошторисну документацію зробити експертизу. Та й свердловина сьогодні може стати лише тимчасовим рішенням – з кожним роком рівень грунтових вод падає. Тобто свердловина може попрацювати рік-два і вичерпати свої можливості. До розв’язання цієї задачі треба підключати науковців».
Читайте також: Для вирішення проблеми поливу садів необхідні заходи з очищення русла річок, – експерт