Органічні виноградники значно частіше уражує сіра гниль
Порівняння органічного виноградарства із традиційним вказує на активізацію у ґрунті мікробіоти й збільшення вмісту органічного вуглецю. Натомість маса та довжина лоз винограду зменшуються.
Урожай при органічному вирощуванні теж маліє, передусім за рахунок зменшення маси ягід та їхньої кількості у гронах. Виноградники, ведені за органічною системою, значно частіше уражуються ботритісом (сірою гниллю). Якість виноградних ягід, якість вина та його органолептичні показники міняються незначно.
Досліджень на тему біодинамічного виноградарства значно менше, ніж щодо органічного, однак і вони свідчать про зменшення врожайності та збільшення випадків ураження сірою гниллю, і не лише порівняно з традиційним виноградарством, а й з веденим за органічною системою. Червоним винам, отриманим із застосуванням біодинамічного землеробства, властивий низький вміст спирту, фенольних сполук і таніну, їхній колір теж має меншу інтенсивність.
Новітні публікації свідчать, що якісні показники ґрунту під органічними і біодинамічними виноградниками, вміст у листі винограду макро- й мікроелементів, якісний склад ягід і органолептичні показники вин мало різняться.
Найповнішим було дослідження на сорті Рислінг, виконане Інститутом селекції винограду у Гейзенхаймі (Німеччина). Науковці порівняли показники винограду, отриманого у традиційний спосіб; на ділянках з органічною технологією та з виноградників, ведених за біодинамічною системою. На виявлені закономірності впливала не лише система ведення насаджень, а й умови конкретного сезону вегетації, використовувана підщепа тощо.
Додати коментар