Очікується масове поширення капустяної совки
Зважаючи на наявний зимуючий запас, очікується масове поширення та шкідливість капустяної совки у більшості областей.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Літ метеликів капустяної совки першого і другого покоління відбувався пізніше, ніж у попередні роки, – зазначає в статті Ксенія Баннікова, кандидатка сільськогосподарських наук. – Гусениці обох поколінь обліковували щільністю 1–3 екземпляри на рослину. Вони пошкоджували 1,5–12%, макс. 22% рослин всіх термінів достигання, найбільше –– в Закарпатській і Запорізькій областях. Економічний поріг шкідливості (ЕПШ) становить 2–5 гусениць на рослину за 5% їх заселення».
Осінніми ґрунтовими обстеженнями полів сівозміни лялечки капустяної совки виявлені на 10% обстежених площ сівозміни за чисельності 0,7 екз. на кв. м, що на 0,1 екз. більше від минулого року. Максимальну чисельність лялечок капустяної совки (1,1–2,5 екз. на кв. м) виявляли в господарствах Донецької, Житомирської, Херсонської областей. Зростання зимуючого запасу капустяної совки спостерігали в Запорізькій, Одеській, Херсонській, Тернопільській, Дніпропетровській, Донецькій, Волинській областях, а також на півдні через значну кількість опадів у період проведення обстежень.
«Зважаючи на наявний зимуючий запас, очікується масове поширення та шкідливість капустяної совки у більшості областей, – робить висновок дослідниця. – На чисельність і шкідливість капустяної совки істотно впливатимуть ентомофаги та своєчасне проведення захисних заходів».
Читайте також: Тривалі морози можуть стримати навалу білокрилки