Обрізування персика роблять у 5 етапів
Персик можна обрізувати у 5 етапів: санітарне на початку весни, формувальне, обрізування на плоди, обрізування на заміщення та остаточне обрізування, радить спеціаліст з вирощування персика Олександр Дядюра з Кривого Рогу, який за 37 років випробував випробував понад 500 різних сортів як вітчизняної, так і закордонної селекції.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
Попереднє або санітарне. Таке обрізування можна робити на початку весни, бажано за плюсової температури. Видаляють всохлі, уражені механічно, підмерзлі, а також уражені хворобами й шкідниками пагони. Вирізають непотрібні пагони, а також двійники й жировики.
Формування та коригування. Регулюють й утримують тип крони, а також силу росту дерева для забезпечення відмінного освітлення крони загалом.
Обрізування на плоди. Полягає в укороченні однорічних плодових пагонів. Залежно від сили росту дерева, сорту й цвітіння пагони вкорочують на потрібну довжину.
Обрізування на заміщення. Обрізуванням укорочують однорічні слабкі пагони на дві бруньки. З цих бруньок виростають два пагони. Верхній залишають на плодоношення, вкоротивши його на 8–10 бруньок, а нижній укорочують на дві бруньки. На наступний рік пагін, який відплодоносив, видаляють, а два, які лишилися, обрізають, як попереднього року, тобто верхній для плодоношення, а нижній на дві бруньки буде пагоном заміщення.
Остаточне обрізування. Таке обрізування застосовують за кольором. Адже тоді дуже добре видно, що обрізати, а що залишати на дереві. Непотрібні гілки й жирові пагони, що ростуть всередину крони, зрізують на кільце, якщо ці операції не виконали влітку під час зеленого обрізування або ранньою весною під час попереднього обрізування. Жирові пагони, спрямовані на зовнішню крону, можна не видаляти, а тільки вкоротити для завантаження їх плодами. Вони можуть послужити для заміщення окремої плодової ланки або скелетних гілок. Під час укорочення сповільнюється зростання пагонів і відбувається закладання квіткових бруньок на передчасних пагонах. Зрізи на дереві закладають садовою замазкою, садовим варом або олійною фарбою. Утім, оскільки нині олійних фарб практично нема, раджу замазувати зрізи й рани на деревах водоемульсійною фарбою або ж нігролом, додавши каніфоль, віск або парафін для еластичності.
Читайте також: Садівник назвав 2 найефективніших способи обрізування персика