Німецькі вчені придумали засіб від вірусу огіркової мозаїки

Дослідники з Університету Мартіна Лютера в Галле-Віттенберзі (Німеччина) розробили нові активні речовини на основі РНК, які ефективно захищають рослини від вірусу огіркової мозаїки (CMV). Цей вірус є одним із найнебезпечніших у сільському господарстві, адже вражає понад 1200 видів рослин, зокрема кабачки, огірки, зернові та лікарські культури.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби університету.
Вчені створили спеціальні дволанцюгові молекули РНК (edsRNA), які підтримують природний імунітет рослин. Після введення вони розпадаються на малі інтерферуючі РНК (siRNA), що блокують розмноження вірусу. У лабораторних випробуваннях 80-100% оброблених рослин вижили після зараження.
Дослідники працюють над тим, щоб зробити ці речовини більш зручними для застосування, наприклад, у вигляді спрею. Також плануються польові випробування. Попри необхідність регуляторного схвалення, команда впевнена у перспективності цього методу. У США вже затверджено перший засіб захисту рослин на основі РНК, що відкриває шлях для впровадження нових технологій у сільському господарстві.
Читайте також: Селекціонери зосередилися на стійких закусочних сортах огірків