Овочі-Ягоди-Сад

Німецькі фермери скошують плантації суниці

Німецькі фермери скошують плантації суниці

Через високу собівартість продукції та низькі ціни деякі німецькі фермери вдаються до радикальних кроків: скошують суницю і планують посадити кукурудзу.

Про це повідомляє Merkur.de.

Продажі cуниці цього року не є хорошим бізнесом для фермерів. У Мюнстерланді деякі фермери, які вирощують суницю, роблять радикальний крок і більше не збирають урожай на продаж. Наприклад, фермер Андреас Рахман з Коесфельда косить свої суничні плантації, включаючи стиглі ягоди.

Проте продуктові магазини воліють купувати дешевшу суницю з-за кордону. За 500-грамову упаковку суниці фермер наразі отримував би трохи менше одного євро та одного цента.

Рахман звернувся до німців: «Якщо ми, споживачі, хочемо й надалі отримувати полуницю з Німеччини, то ми повинні платити за це більше грошей — іншого шляху немає».

За словами Бернхарда Руба із Сільськогосподарської палати Північного Рейн-Вестфалії, витрати фермерів на вирощування високі, а ціна низька, тому урожай подекуди не вигідний. Німецьким фермерам доводиться стикатися зі збільшенням витрат на обробку полів і дешевою конкуренцією з-за кордону. У той же час впав попит на солодкі, червоні ягоди. 

Слабкий попит Руб пояснює, серед іншого, наслідками інфляції: повсякденне життя стало настільки дорогим для людей, що вони обходяться без певних продуктів — наприклад, купівлі суниці.

Читайте також: Імпортна суниця дешевша, ніж торік