Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Невиноградний рік: у Криму пропала половина врожаю

Невиноградний рік: у Криму пропала половина врожаю

У Криму через хвороби і погодні умови постраждала майже половина врожаю винограду, пише «Крим. Реалії». Як повідомив співробітник лабораторії розсадництва Інституту винограду і вина «Магарач», кандидат сільськогосподарських наук Юрій Бєлінський, на півострові цього року постраждали основні виноградні господарства як передгірської, степової зони, так і південнобережної, зокрема, у Судакському регіоні.

«Причин дві: занадто тепла зима, яка дозволила благополучно перезимувати основним грибковим хворобам і шкідникам, і досить висока вологість у вегетаційний період, у тому числі під час цвітіння. Дощ змив пилок на тичинках, тому утворилося у кілька разів менше зав’язі. Думаю, що десь половина нинішнього врожаю пропала», – розповів Крим.Реалії Юрій Бєлінський,

За словами вченого, через оїдіум і мільдью (основні хвороби винограду. – КР) у першу чергу постраждали середньоазійські, а також деякі європейські сорти, зокрема, Каберне Совіньйон, Піно Грі, Аліготе й інші технічні сорти. Оїдіум також пошкодив столові, найбільш стійкі сорти, такі, як Молдова, Аркадія, Кодрянка, Мускат янтарний.

Що характерно, констатував Юрій Бєлінський, на ПБК лоза раніше рідко так сильно страждала від мільдью. Але нинішній рік став неприємним винятком.

Напередодні стало відомо, що в Криму скасували традиційний фестиваль «Золоте гроно винограду». Як повідомив ініціатор проведення фестивалю, агроном, кандидат сільськогосподарський наук Володимир Ярмілка, однією з причин скасування заходу став факт, що цього року врожай серйозно постраждав від хвороб.

Copyright © 2015 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали