Неглибокі підґрунтові води не завжди шкодять вишні
Вишня завдяки переважно поверхневому розміщенню коренів досить успішно може рости за підґрунтових вод на рівні 1,5-2 м, а іноді й вище. Проте води не повинні бути застійними – у них обов’язково має міститися розчинений кисень.
За витривалістю до неглибокого залягання підґрунтових вод у кореневласної вишні майже нема конкурентів серед плодових дерев, крім хіба груші, щепленій на айві. Навіть вологолюбна слива не завжди нормально витримує перезволоження ґрунту, не кажучи вже про магалебську вишню (антипку) чи сіянці черешні, які досить часто використовують для вишні як підщепу.
У присадибних садах, що розташовані в місцях із неглибоким рівнем підґрунтових вод, досить часто можна побачити дерева вишні, які пригнічені або починають гинути. З ними таке стається не відразу, а через 8-10 років після садіння.
Хоча завдяки скороплідності вишні з таких дерев встигають не один раз зібрати врожай. Тому іноді цю культуру можна свідомо садити на на не зовсім придатних ґрунтах, де інші фруктові дерева узагалі не дадуть врожаю.
Додати коментар