Овочі-Ягоди-Сад

Недовговічність та морозостійкість персика ‒ міф

Недовговічність та морозостійкість персика ‒ міф

Серед садівників існує міф про низьку морозостійкість персика та недовговічність цих дерев. Журнал «Садівництво по-українськи» розвінчує його.

Персик належить до сімейства розоцвітих підродини сливових. Найближчий його родич ‒ слива, одна з найпоширеніших кісточкових культур в Україні, прекрасно росте й плодоносить.

Дослідженнями встановлено, що квіткові бруньки яблуні, що розпускаються, гинуть за чотиригодинної дії температури -8 °C, букетні ‒ за -4-6 °C, а самі квітки ‒ за -3-4 °C.

Натомість квітки персика й абрикоса, що тільки розкрилися, витримують нижчу температуру, ніж квітки яблуні, груші, вишні та сливи.

У наших умовах дерево дуже швидко нарощує вегетативну масу, дає щедрі перші 4-5 кг урожаю і потім зазвичай гине. Такий сценарій спостерігається у багатьох садівників, які не дотримуються технології.
 
Адже без обрізання персик всі свої сили витрачає на утворення плодів, щорічні прирости не перевищують 10-15 см, вони слабо визрівають і взимку навіть за незначного зниження температури гинуть. Дерево несе на собі непідйомний урожай, слабшає, його добивають шкідники і хвороби, й воно гине.

Персик вдячно відгукується на хороший догляд, інакше він приречений на жалюгідне існування і загибель.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!