Овочі-Ягоди-Сад

Не варто бездумно копіювати іноземний досвід вирощування черешні, – вчена

На думку Людмила Толстолік, завідувачки відділу селекції та сортовивчення Мелітопольської дослідної станції садівництва ІС НААН, не варто бездумно копіювати іноземний досвід вирощування черешні, починаючи від сортів, закінчуючи обладнанням та технікою.

Про це вона написала у своїй колонці на AgroTimes.

За досвідом сліпих тестів та зі спілкування вченої з чехами, словенами, німцями, французами та іспанцями, визнається  гармонійний, вишуканий смак української черешні.

І цей смак, попри розповсюджену думку, подобається європейцям. 

Проте українським садівникам за взірець радять технології Нідерландів, Швейцарії та Німеччини, ґрунтово-кліматичні умови яких (не кажучи вже про економічні) ні разу не подібні до українських, особливо у південній зоні. 

«І ніхто з таких радників не скаже, що у Європі українців аж ніяк не чекають. Той ринок жорстко захищають від будь-якої експансії вже наявні на ньому «гравці», – зазначає вчена.

Вона закликає не роззиратися з благоговінням на захід, бездумно копіюючи часто експериментальні, не апробовані (хай і іноземні!), технології, а «узагальнити чималий, майже віковий досвід сучасного промислового садівництва, вибрати й впроваджувати найцінніше».

Читайте також: Мелітопольська черешня розтріскується через дощі