Овочі-Ягоди-Сад

Названо чотири методи боротьби з попелицями на перцях

Колонії попелиць призводять до втрати всього урожаю солодкого перцю. Для боротьби з ними проводять профілактику, біологічний контроль, застосовують біопрепарати та інсектициди. Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Попелиці – маленькі сисні комахи овальної форми, здатні своїм хоботком проколювати навіть твердi рослинні покриви і добиратися до поживного соку, яким вони харчуються.

Розвиваються ці комахи з яєць, які доросла особина відкладає восени на рослинах.

Навесні личинка вилуплюється з яйця і починає активно рости.

Комаха харчується, висмоктуючи сік із клітин рослини, що призводить до зниження росту рослини.

Слина комах містить токсини, які деформують нове листя.

Крім того, слина попелиць може містити віруси, які комаха здатна передати від зараженої рослини до здорової.

Також через проколи проникають бактерії, що можуть викликати різноманітні захворювання, спричиняти гниття, порушення росту і живлення рослини.

У процесі харчування попелиці утворюють падь – цукристі липкі виділення. Ці солодкі виділення самі собою не шкідливі, проте їх накопичення на листі збирає пил та провокує бурхливий ріст цвілі, що зменшує надходження сонячного світла.

Для профілактики появи попелиць потрібно видаляти відмерле бадилля, опале листя, періодично оглядати рослини і боротися з бур’янами.

Для боротьби з попелицями ефективні природні вороги: сонечка, золотоочки, дзюрчалки, паразитичні оси.

Серед біопрепаратів застосовують Актофіт, Фітоверм, Акарін тощо.

З інсектицидів використовують контактні, кишкові та системні препарати. Контактні Арріво, Ф’юрі, Фуфанон і Карбофос одразу діють на шкідників, потрапляючи через покриви тіла. Інсектициди кишкової дії Б-58 Новий, Конфідор, діють при потраплянні через систему травлення. Для більшої ефективності їх застосовують з контактними інсектицидами.

Є також комбіновані кишково-контактні препарати Іскра, Інтaвiр тощо.

Системні препарати проникають у тканини рослини і роблять рослинний сік отруйним для комах. Такі препарати не бояться змивання дощами, вони швидко поглинаються рослинами. Але очікування ефекту може розтягнутися на два-три тижня.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!