Овочі-Ягоди-Сад

Названі головні недоліки гофрокартонної тари для збирання ягід

Названі головні недоліки гофрокартонної тари для збирання ягід

Украй небажано збирати ягоди одразу в гофрокартонну тару. Вона щільна, волога та тепло з ягід не виходить назовні, ящики розмокають і їх важко транспортувати. Таку тару можна використовувати для пакування вже відсортованої та охолодженої ягоди.

Про це в інтерв’ю журналу «Плантатор» розповіла Ірина Кобринець, агроном-консультант з ягідних культур Центру фермерських компетенцій.

Вона зауважила, що для реалізації може бути використана будь-яка тара, наприклад гофрокартонні ящики різної товщини, в які доцільно перепаковувати суниці вже відсортовані, охолоджені.

Проте спеціалістка висловилася різко проти збирання врожаю суниць садових у цю тару. 

«Це категорично неправильно, адже така тара є щільною і не дозволяє провітрюватися ягодам, тобто вся волога, яка була на ягоді, в цій тарі й лишається, – пояснила Ірина Кобринець. – Ящики розмокають, їх важко транспортувати. У такій тарі ягоди не охолоджуються, оскільки вона закрита й погано пропускає повітря, тому таку тару потрібно використовувати тільки для реалізації».

Для збирання ягід вона рекомендувала пластмасові перфоровані ящики та панетки.

«У панетці можна помістити лише пів кілограма ягід, а в цілому ящику – 4,5–5 кг ягід. Якщо ягода, уражена сірою гниллю, потрапляє в панетку, то хвороба пошириться лише на пів кілограма ягід, оскільки відсутній контакт з ягодами в інших панетках, – агументувала  агроном-консультант. – За таких умов поширення сірої гнилі в ящиках, які їдуть до споживача, буде мінімальним. Перфорована пластикова тара пропускає повітря та дозволяє виходити волозі».

Читайте також: Щоб продавати в польських супермаркетах українську продукцію треба шоубокси