Найприбутковіша – абрикоса, але за 10 років вимерзала 5 разів
Найприбутковішою садовою культурою СФГ «Круїз» на Одещині є абрикоса, проте її цвітіння часто припадає на приморозки, які знищують врожай. Для пом’якшення наслідків застосовують антистресанти.
Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів В’ячеслав Лупашко, директор господарства.
СФГ «Круїз» вирощує 50 га абрикоси сорту Червонощокий.
«Абрикос вирощуємо років п’ятнадцять. І в останні роки найбільше досаджували саме цю культуру – по 5-7 га щорічно, рекультивували старі насадження, – зазначив фермер. – Форма крони в абрикоса в основному чашоподібна, схема посадки – 6 × 4. Абрикос на сьогодні для нас у пріоритеті, тому що із садових культур він приносить найбільший прибуток, хоч і досить ризикований – часто вимерзає».
За 15 років, що вирощують абрикосу в «Круїзі», вона замерзала 5–6 разів. Плюс перші 4–5 років він взагалі не плодила.
«Тобто з 10 років плодоношення, що лишилися, п’ять сезонів абрикос замерзав і тільки п’ять давав урожай», – поділився В’ячеслав Лупашко.
Раніше напередодні заморозку в «Круїзі» починали обприскувати абрикосу водою, щоб крига вкривала бруньку й рятувала від морозу, потім зрозуміли, що це не дуже працює.
«Потім почали працювати препаратами, що посилюють імунітет рослини та стійкість до морозу. Перепробували багато. Найкращий, на мою думку, серед них — Атонік Плюс. Хоча якщо температура опуститься до мінус п’ять і навіть мінус три, ніякі препарати вже не допоможуть. У момент цвітіння такий мороз знищує майже весь майбутній урожай», – зазначив садівник.
Читайте також: Абрикоси погано зав’язались через дощі і хвороби