Найбільший шанс у ягідництві – у агрохолдингів та сімейних господарств
У найближчі роки ягідний ринок суттєво зміниться, залишаться більш професійні виробники. Найбільший шанс у агрохолдингів або в невеликих сімейних господарств, відданих своїй справі, вважає Богдан Гнатюк агроном підприємства «Двіпа», яке на Дніпропетровщині вирощує 12 га органічних суниць, малини та порічок.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Найближчим часом ми побачимо зовсім інший ягідний ринок. В Україні залишаться тільки ті, хто займається ягідництвом професійно, і ті, хто належним чином працюватиме над агротехнікою, переробкою і зберіганням ягід. Найбільший шанс у великих підприємств та агрохолдингів або в невеликих сімейних господарств, відданих своїй справі», – сказав він.
За словами агронома, багато підприємств елементарно не прораховують усі витрати. Не мають бізнес-плану на рік чи на тривалішу перспективу.
Також заважає розвитку ринку роз’єднаність фермерів.
«Сьогодні в Україні майже неможливо об’єднатися, а це потрібно, бо за більші партії товару дають вищу ціну. За фуражну пшеницю, пересортицю горіхів чи ягід ніхто не заплатить преміальну ціну, а от на якісний, відбірний товар покупець і в Україні, і за кордоном знайдеться», – відзначив Борис Гнатюк.
Читайте також: Прихід агрохолдингів у ягідництво покращить ситуацію в галузі, – агроном