Овочі-Ягоди-Сад

Найбільший попит мають рожеві й жовті великі томати, – фермер

Найбільший попит мають рожеві й жовті великі томати, – фермер

Один з найуспішніших фермерів колишнього Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області – Андрій Чорний, власник ТОВ «Агрокоін», що селі Водяне на 3 га плівкових теплиць вирощує рожеві та жовті великі томати та різнокольорові чері. При виборі гібридів орієнтується на попит, урожайність, транспортабельність, простоту в агротехніці, смак.

Проц е повідомляє журнал «Плантатор».  

«Найбільший попит мають рожеві й жовті великі томати, а також різнокольорові чері: жовті, рожеві, червоні, – розповів фермер. – Всі вони вирощуються на наших площах. Але основний урожай дає рожевий Мануса F1 від компанії «Рійк Цваан». Він найбільш популярний на ринку, можна сказати, що цей гібрид є типовим представником групи мас-маркет. Гуртовикам та супермаркетам цей гібрид подобається за привабливий товарний вигляд, транспортабельність і лежкість: його без втрат можна продавати кілька днів. Чері дорожчі, їх вирощуємо для HoReCa». 

За словами Андрія Чорного, орієнтирами для вибору гібрида є такі речі: попит, урожайність, транспортабельність, простота в агротехніці, смак. 

«Часто доводиться віддавати перевагу транспортабельності перед смаком, бо наш покупець передусім хоче томат, гарний на вигляд. Смачний далеко не їде й довго не лежить», – зауважив він.

Аби знайти універсальний варіант, господарство весь час випробовує нові гібриди, не відмовляючи в цьому представникам жодної турецької, японської, нідерландської чи німецької селекційної компанії.

Читайте також: У Бессарабії популярні тираспольські гібриди томатів