Надто раннє збирання яблук погіршує їхні шанси на успішне зберігання
За недостатнього навантаження урожаєм на сортах яблуні, що мають великі плоди і схильні до переростання яблук, професійні садівники прагнуть збирати врожай дещо раніше збиральної стиглості – адже в торгівлі популярні яблука певного діаметру. Так, у великоплідних сортів яблука вищого товарного ґатунку повинні мати діаметр 65 мм.
Та якщо після цвітіння на дереві великоплідного сорту недостатньо зав’язі, постає дилема: або підготуватися до того, що мережі й інші оптові покупці неохоче контрактуватимуть майбутній врожай величезних яблук, або вгадати момент і зібрати яблука дещо раніше, поки вони ще не надто великі. Втім, не слід поспішати зі збиранням.
Передусім, у червоних сортів яблука матимуть меншу площу й інтенсивність рум’янцю. А плоди всіх сортів без винятку за раннього збирання матимуть сильний терпкий присмак – унаслідок накопичення меншої кількості цукрів.
На додачу на зберіганні такі плоди легко уражатимуться в’яненням й піддаватимуться іншим фізіологічним хворобам: гіркій підшкірній плямистості, побурінню шкірочки, потемнінню серцевини. А після виймання з холодильної камери недозрілі яблука матимуть слабкий аромат.
Більше дізнатися про аспекти, що впливають на успішне зберігання яблук у сховищі, можна буде з виступу польського науковця Яна Блащука з Сільськогосподарського університету Кракова на форумі «Інтенсивний сад-2018: Інновації без помилок», який 27-28 листопада відбудеться у Вінниці, у приміщенні Вінницької обласної філармонії.
Додати коментар