Овочі-Ягоди-Сад

На Житомирщині очікують до 80% втрат урожаю абрикосів і горіхів через заморозки

На Житомирщині очікують до 80% втрат урожаю абрикосів і горіхів через заморозки

Від цьогорічних весняних заморозків у Житомирській області найбільше постраждали озиме жито та плодово-ягідні культури.

Про це повідомив начальник управління агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації Руслан Кирилюк.

«На незначних площах відмічається пожовтіння посівів озимого жита, пшениці та ярого ячменю. Заморозки найбільше вплинули на рослини жита озимого, які перебували у фазі початку виходу в трубку. Через відсутність необхідних елементів живлення закладка колосків відбувається в екстремальних умовах, можлива їх редукція та недорозвиненість», – розповів Руслан Кирилюк.

За його словами, рослини озимої пшениці, тритикале та ячменю перенесли цьогорічні квітневі заморозки переважно у фазі кущення і не відчули серйозного негативного впливу.

На посіви ранніх ярих зернових і зернобобових культур квітневе похолодання не мало істотного негативного впливу, лише дещо збільшилася тривалість періоду сівба ‒ сходи.

«Найнебезпечнішими були заморозки для плодових дерев. Зниження температури до -1-5° С у повітрі є дуже небезпечним для них. Крім того, холодна вітряна погода негативно впливала на їх запилення», ‒ підкреслив Руслан Кирилюк.

Серед плодоягідних культур найбільшого пошкодження зазнали кісточкові багаторічні насадження. Зокрема, очікується 30-80% недобору врожаю абрикос, 15-50% ‒ сливи, 15-40% ‒ вишні, 10-41% – черешні. Серед зерняткових яблуні ‒ 2-30%, груші ‒ 6-30%; горіхоплідних ‒ 30-80%. Також можуть не дочекатися 5-10% врожаю смородини, малини й лохини.

Крім того, на Житомирщині місцями пошкоджені сходи кукурудзи на зерно, сої, пожовтіли верхівки ячменю, жита та пшениці. Очікуваний недобір урожаю цих культур складе 5-10% до заплановоного. В окремих господарствах на незначних площах доведеться пересіяти кукурудзу на зерно та сою.

Однак, незважаючи на все, переважна більшість посівів озимих зернових культур на Житомирщині станом на 23 травня перебуває в доброму та задовільному стані, наголосив начальник управління агропромислового розвитку.

Рослини пшениці, тритикале, ячменю досі перебувають у фазі виходу в трубку, а в жита, залежно від строку сівби, вже в 10-50% рослин ‒ фаза колосіння.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!